‘İlhami İşseven’

6 Items

Türkiye Kürek Federasyonu Tarihçesi

kurek-tarihi

Kürek sporu kulüplerarası rekabetin en yoğun olduğu spor dallarından biri oldu. 1951’e kadar sadece il ve bölge şampiyonaları düzenlenirken, II. Dünya Savaşı sonrasında birçok kulübün kürek branşı açması ve Marmara bölgesi dışındaki kulüplerin de bu spora ilgi duymaları ile kulüplerarası Türkiye Şampiyonaları düzenlenmeye başladı.

2018 Mali Genel Kurul

turkiye_kurek_federasyonu_baskanligi_altinci_olaganmali_genel_kurul

Türkiye Kürek Federasyonu’nun Ana Statüsü’nün 20. Maddesi 1 (c) bendi gereğince 6. Olağan Mali Genel Kurulu’nu 24 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 11:00’de Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü Misafirhanesi’nde düzenlemeye karar verdi. Yeterli çoğunluk toplanamaması halinde ise 25 Kasım Pazar günü aynı yer ve aynı saatte çoğunluk aramaksızın düzenleyecek.

Ödül Töreni

ilhami_isseven_12_11_2016

Büyükler Türkiye Şampiyonası’nın ardından bir sezon daha sona erdi. Aynı zamanda her Olimpiyat Oyunları’nın ardından iki ay içerisinde yapılması gereken Federasyon Seçimleri nedeniyle de mevcut Federasyon Yönetim Kurulu’nun da görev süresi gelecek hafta sona erecek. Kürek sporu, organize olarak ilk kez 1924 yılında Deniz Sporları Federasyonu olarak başladı, daha sonra da faaliyetlerine 1957 yılında Türkiye […]