T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı

110 of 14 items

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı haberleri

İsimsiz Kahramanlar

kurekzamani_banner1

Uluslararası alanda son yıllarda yakalanan başarılarda bu antrenörlerimizin büyük emekleri var. Bu antrenörlerimiz sayesinde göğsümüz kabararak, sporcularımızın uluslararası alandaki başarılarını yakınen takip ediyor ve birçok insanın kürek branşını sevmesini, takip etmesini sağlıyorlar.

Türkiye Kürek Federasyonu Tarihçesi

kurek-tarihi

Kürek sporu kulüplerarası rekabetin en yoğun olduğu spor dallarından biri oldu. 1951’e kadar sadece il ve bölge şampiyonaları düzenlenirken, II. Dünya Savaşı sonrasında birçok kulübün kürek branşı açması ve Marmara bölgesi dışındaki kulüplerin de bu spora ilgi duymaları ile kulüplerarası Türkiye Şampiyonaları düzenlenmeye başladı.

2018 Mali Genel Kurul

turkiye_kurek_federasyonu_baskanligi_altinci_olaganmali_genel_kurul

Türkiye Kürek Federasyonu’nun Ana Statüsü’nün 20. Maddesi 1 (c) bendi gereğince 6. Olağan Mali Genel Kurulu’nu 24 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 11:00’de Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü Misafirhanesi’nde düzenlemeye karar verdi. Yeterli çoğunluk toplanamaması halinde ise 25 Kasım Pazar günü aynı yer ve aynı saatte çoğunluk aramaksızın düzenleyecek.

Fenerbahçe Kadın Kürek Takımı Adana’da!

16174597_281470318937347_3031307442472680154_n

Antrenör Berkin Yılmaz; geçtiğimiz yıl Büyükler Türkye Şampiyonu olduklarını, sezonun henüz yeni başladığını, iddialarının devam ettiğini, bu yıl da Gençler Türkiye Şampiyonu olmak için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Ödül Töreni

ilhami_isseven_12_11_2016

Büyükler Türkiye Şampiyonası’nın ardından bir sezon daha sona erdi. Aynı zamanda her Olimpiyat Oyunları’nın ardından iki ay içerisinde yapılması gereken Federasyon Seçimleri nedeniyle de mevcut Federasyon Yönetim Kurulu’nun da görev süresi gelecek hafta sona erecek. Kürek sporu, organize olarak ilk kez 1924 yılında Deniz Sporları Federasyonu olarak başladı, daha sonra da faaliyetlerine 1957 yılında Türkiye […]

Fenerbahçe Sen Çok Yaşat

Fenerbahçe Sen Çok Yaşat

Kalp krizi riskini düşürüyor, genç hücrelerin dolaşımını hızlandırıyor. Stres ve yorgunluk duygularını azaltıyor, mutluluk hissini çoğaltıyor. Üstelik ücretsiz. Kan bağışında bulunmak kulaktan dolma pek bilginin aksine kolay ve tehlikesiz.