Haberler

110 of 36 items

Türkiye Kürek Sporu hakkında haberler

İsimsiz Kahramanlar

kurekzamani_banner1

Uluslararası alanda son yıllarda yakalanan başarılarda bu antrenörlerimizin büyük emekleri var. Bu antrenörlerimiz sayesinde göğsümüz kabararak, sporcularımızın uluslararası alandaki başarılarını yakınen takip ediyor ve birçok insanın kürek branşını sevmesini, takip etmesini sağlıyorlar.

Türkiye Kürek Federasyonu Tarihçesi

kurek-tarihi

Kürek sporu kulüplerarası rekabetin en yoğun olduğu spor dallarından biri oldu. 1951’e kadar sadece il ve bölge şampiyonaları düzenlenirken, II. Dünya Savaşı sonrasında birçok kulübün kürek branşı açması ve Marmara bölgesi dışındaki kulüplerin de bu spora ilgi duymaları ile kulüplerarası Türkiye Şampiyonaları düzenlenmeye başladı.

FISA’dan Nebojsa ILIC’e Davet

2018_dunya_kurek_sampiyonasi_nebojsa_ilic

FISA başkanı Jean-Christophe Rolland 22 Ekim 2018 tarihinde Sırbistan Kürek Federasyonu’na gönderiği yazıda, Nebojsa Ilic’in 1 Ocak 2019 – 31 Aralık 2022 tarihlerinde çalışması için FISA Rekabet Komisyonuna atandığını bildiren bir tebrik mektubu gönderdi. Nebojsa Ilic halen Türkiye Kürek Federasyonu, Milli Kürek takımı Başantrenörlüğünü yapmaktadır. Tebrik mektubunda, FISA Komisyonları ve görevleri ile ilgili 55.-56. ve FISA’nın […]

2018 Mali Genel Kurul

turkiye_kurek_federasyonu_baskanligi_altinci_olaganmali_genel_kurul

Türkiye Kürek Federasyonu’nun Ana Statüsü’nün 20. Maddesi 1 (c) bendi gereğince 6. Olağan Mali Genel Kurulu’nu 24 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 11:00’de Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü Misafirhanesi’nde düzenlemeye karar verdi. Yeterli çoğunluk toplanamaması halinde ise 25 Kasım Pazar günü aynı yer ve aynı saatte çoğunluk aramaksızın düzenleyecek.

Dünya Şampiyonası’nda Bronz Madalya

2018_dunya_kurek_sampiyonasi_lm4x_bronz_madalya_ilhami-isseven

Mert Kaan Kartal, Bayram Sönmez, Fatih Ünsal ve Enes Kuşku’dan oluşan ekip üyelerinin tamamı geçmişte de önemli başarılara imza atmış sporcularımız. Kazandıkları bu başarı tüm kürek sporu sevenler tarafından bekleniyordu. Milli ekibimiz son 50 metreye 2. olarak girmesine rağmen küreklerinin parkur toplarına takılması sonucu 3. olarak yarışı bitirdiler.

Balkan Şampiyonuyuz

balkan_kurek_sampiyonasi_altin_madalya

Millilerimiz 6 Altın, 3 Gümüş ve 3 Bronz madalya olmak üzere toplam 12 Madalya kazandı. Ayrıca Millilerimiz Erkekler Klasmanında Şampiyon, Kadınlar Klasmanında Üçüncü, Genel Klasmanda da Üçüncü oldu.

Fenerbahçe Kadın Kürek Takımı Adana’da!

16174597_281470318937347_3031307442472680154_n

Antrenör Berkin Yılmaz; geçtiğimiz yıl Büyükler Türkye Şampiyonu olduklarını, sezonun henüz yeni başladığını, iddialarının devam ettiğini, bu yıl da Gençler Türkiye Şampiyonu olmak için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Ogeday Survivor’a hızlı giriş yapacak.

Ogeday Girişken

Ogeday Girişken İnstagram Hesabı, Ogeday Girişken Facebook Hesabı, TV8’de yayınlanan Survivor Türkiye 2017 programa hazırlanan Milli ve Fenerbahçe Kürek Sporcusu Ogeday Girişken’in instagram’dan yayınladığı video izlenme rekorları kırıyor.