olimpiyat_sporcumuza_bicakli_saldiri_2

Türk kürek tarihinde ilk kez olimpiyat kotası getiren Enes Kuşku, trafik maganadalarının bıçaklı saldırısına uğradı. Bacak ve kasığından yaralanan milli sporcu canını zor kurtarırken, olimpiyat hayalleri yıkıldı!

Nice canlara mal olan trafikteki ‘maganda terörü’ az kalsın kürekte tarihi başarıya imza atan milli sporcumuzun canına mal olacaktı.

İki çifte hafif kilo kategorisinde 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarında yarışmaya hak kazanan milli kürekçi Enes Kuşku, bayram ziyareti için ailesinin yanına gitmiş ve dönüş yolunda Sakarya Karasu bölgesinde Sezer Ş. ve arkadaşları tarafından Galatasaray Kürek sporcuları Mücahit Sağlık ve Enes Kuşku’yu çeşitli yerlerinden bıçakladılar.

Zanlılar olay yerinden kaçmış ve daha sonra polis tarafından gözaltına alındılarsa da tutuksuz yargılanmak üzere denetimli serbestlik yasasından yararlanıp serbest bırakılmışlardır.

Milli sporcumuza yapılan hain saldırıyı kınıyor ve hak ettikleri cezanın verilmesini bekliyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Milli sporcumuz Enes Kuşku’nun yılmayıp, önümüzdeki yıllarda bu başarısını yineleyip ülkemize gurur duyacağımız başarılar getireceğine inanıyoruz.