Büyükler Türkiye Şampiyonası & Akdemi Ligi Türkiye Kupası

2.Etap Kürek Yarışları 1. Gün Sonuçlandı

2016-2-_etap_1-gun

Rakip kulüplerin ve sporcuların birbirlerine son derece saygılı ama rekabetten ödün vermeden yarıştığı Büyükler Türkiye Şampiyonası & Akdemi Ligi Türkiye Kupası 2.Etap Kürek Yarışları 1. Gün Sonuçlandı.

Ümit Kadınlar 1x (Tek Çifte) / 2.000 metre

1. Etap yarışlarında rakipsiz yarışan Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusu Elifnur Suri’nin 9.00,90 sn. dereceyle bitirdiği yarışın 2. Etabında Galatasaray  Sporcusu Edanur Göneç 9.05,54 sn. ile yarışı 1. olarak tamamlarken Sakarya Gençlik Merkezi sporcusu Sedef Özalp 9.16,74 sn. ile bitirdi. Bu sonuçlarla Elifnur Suri’nin Final yarışlarında favori olacağı düşünülüyor.

2. Etap Ümit Kadınlar Tek Çifte yarışı şu şekilde sonuçlandı:

  1. Galatasaray ‘A’ – Edanur Göneç – 9.05,54 sn. / 6 Puan
  2. Sakarya Gençlik Merkezi ‘A’ – Sedef Özalp – 9.16,74 sn. / 5 Puan
  3. Galatasaray ‘B’ – Asilay Selçuk – 9.35,23 sn. / 4 Puan
  4. Sakarya Gençlik Merkezi ‘B’ – Erem Nur Domurcuk – Bitiremedi / Puan alamadı

Akademi Ligi Erkekler 2- ( 2 Tek) / 2.000 metre

1. Etap yarışlarında 7.35,94 sn.’lik derecesi ile birinciliği bırakmayan Kadir Has Üniversitesi İki Tek ekibi Özgür Borazan ve Yavuz Ali Oğuz  2. Etabı 7.56,82 sn. ile bitirdi. Orta Doğu Teknik Üniversitesi 2. Etapta bu kategoride yarışmazken Koç Üniversitesinin 1. Etapta Yunus Yener Karaca ve Oğuzhan Kadaifçilerden oluşan ekibinde değişiklik yaparak Oğuzhan Kadaifçiler ve Caner Çelik ile katıldığı yarışta 8.24,20 sn.’lik dereceyle yarışı 2. olarak tamamladı. 1. Etapta yarışmayan Boğaziçi Üniversitesi sporcuları Emre Endeş ve Sergen Haydın 2. Etaptan puan alamadı.

2. Etap Akademi Erkekler İki Tek yarışı şu şekilde sonuçlandı:

  1. Kadir Has Üniversitesi – Özgür Borazan & Yavuz Ali Oğuz – 7.56,82 sn. / 6 Puan
  2. Koç Ünivesitesi – Oğuzhan Kadaifçiler & Caner Çelik – 8.24,20 sn. / 5 Puan
  3. Boğaziçi Üniversitesi – Emre Endeş & Sergen Haydın – Bitiremedi / Puan alamadı

Akademi Ligi Erkekler 1x (Tek Çifte) / 2.000 metre

fatih_orer_2016_2-etap

1. Etapta tekne problemi yaşadığı için yarışamayan 55 yaşındaki Master Ferdi Sporcu Hilmi Fatih Örer bu yarışta 8.18,96 sn. ile yarışı 1. olarak tamamladı. Final yarışlarında ODTÜ sporcusu Baha Er, Burak Can Şahin ve ferdi sporcu Fatih Örer arasında büyük çekişme yaşanacak

2. Etap Akademi Erkekler Tek Çifte yarışı şu şekilde sonuçlandı:

  1. Ferdi Sporcu – Hilmi Fatih Örer – 8.18,96 sn. / 6 Puan
  2. Kadir Has Üniversitesi ‘A’ – Levent Örge – 8.18,96 sn. / 5 Puan
  3. Koç Üniversitesi ‘A’ – Kaan Kanlı – 8.23,43 sn. / 4 Puan / 4 Puan
  4. Boğaziçi Üniversitesi – Mert Değirmenci – 8.29,80 sn. / 3 Puan
  5. Koç Üniversitesi ‘B’ – Yusuf Yener Karaca – 8.54,23 sn. / Puan alamadı

2016-2-_etap_1-gun_ilhami_isseven

Hafif Kilo Kadınlar 2x (İki Çifte) / 2.000 metre

1. Etapta bu kategoride Fenerbahçe sporcuları Supiye Aydal ve Aleyna Eyilmez yarışı 8.42,59 dereceyle bitirmişti

2. Etap Hafif Kilo Kadınlar İki Çifte yarışları şu şekilde sonuçlandı:

  1. Galatasaray – Mervenur Uslu & Berre Baltaoğlu – 9.22,68 sn. / 6 Puan

Akademi Ligi Kadınlar 2x (İki Çifte) / 2.000 metre

1. Etapta, 1. olan ODTÜ sporcuları Duygu Keser ve Ayça Sema Arısoy 8.38,33 – 2. olan KHAS sporcuları Ayten Kübra Aksoyer ve  Elpiyde Davul 9.32,88 dereceyle yarışı bitirmişlerdi.

2. Etap Akademi Ligi Kadınlar İki Çifte yarışı şu şekilde sonuçlandı:

  1. Koç Üniversitesi ‘A’ – Gözde Babacan & Elif Büşra Aslanpay – 9.18,77 sn. / 6 Puan
  2. Koç Üniversitesi ‘B’ – Yasemin Hazal Gökçen & İrem Albayrak – 9.25,20 sn. / 5 Puan
  3. Kadir Has Üniversitesi – Ayten Kübra Aksoyer & Elpiyde Davul – 9.32,88 sn. / 4 Puan

Hafif Kilo Ümit Erkekler 2x (2 Çifte) – 2.000 metre

Bu kategoride 2. Etap yarışlarına katılmayan Fenerbahçe sporcuları Mehmet Kocur ve Emre Yiğit Haymana 1. Etap yarışlarını 7.23,58 dereceyle bitirmiş, rakipleri Galatasaray sporcuları Naim Talha Güneş ve Sabri Sevniş yarıştan puan alamamışlardı.

2. Etap Hafif Kilo Ümit Erkekler İki Çifte yarışı şu şekilde sonuçlandı:

  1. Galatasaray ‘A’ – Sabri Sevniş & Naim Talha Güneş – 7.05,63 sn. / 6 Puan
  2. Galatasaray ‘B’ – Selçuk Keskin & Doğan Gökmen – Bitiremedi / Puan alamadı

Deniz Küreği Kadınlar 2x (İki Çifte) – 500 metre

Altınboynuz sporcuları Eda Gemici ve Öznur Benlialper 1. Etapta 2.08,61 sn. , 2. Etapta 2.19,87 sn. dereceyle geçilmezliğini korumaya devam ediyor. Sporcuları yakın takip eden Sinop Karadeniz Yelken sporcuları Meltem Bilgili ve Berşan Alabaş, İznik Spor sporcuları İpek Çalık ve Hilal Varvar şampiyonluk iddialarını sürdüyor.

2. Etap Deniz Küreği Kadınlar İki Çifte yarışı şu şekilde sonuçlandı:

  1. Altınboynuz – Eda Gemici & Öznur Benlialper – 2.19,87 sn. / 6 Puan
  2. İznik Spor – İpek Çalık & Hilal Varvar – 2.27,01 sn. / 5 Puan
  3. Snop Karadeniz Yelken – Meltem Bilgili & Berşan Alabaş – 2.27,79 sn. /4 Puan
  4. Ferdi Karma Sporcuları ‘A’ – İlknur Ersöz & Eda Özel – 2.52,30 sn. / Puan alamadı
  5. Ferdi Karma Sporcuları ‘B’ – Burçin Çakmak & Özden Öztürk – 3.24,28 sn. / Puan alamadı

Hafif Kilo Kadınlar 4x (Dört Çifte) – 2.000 metre

galatasaray_4x_2016_2-_etap

Bu kategorinin 1. Etabında yarışan Fenerbahçe sporcuları Elifnur Suri, Aleyna Eyilmez, Supiye Aydal ve Defne Usta 8.11,06 dereceyle yarışı bitirmişlerdi.

2. Etap Hafif Kilo Dört Çifte yarışı şu şekilde sonuçlandı:

  1. Galatasaray – Edanur Göneç & Berre Baltaoğlu & Mervenur Uslu & Sude İdil Demir – 9.23,06 sn. / 6 Puan

Akademi Ligi Erkekler 4- (Dört Tek) – 2.000 Metre

khas_2016_4tek_2-_etap

1. Etap yarışlarında 1. gelen ODTÜ’nün yokluğunda KHAS 2. Etap 1.’si oldu.

2. Etap Akademi Ligi Erkekler Dört Tek yarışı şu şekilde sonuçlandı:

  1. Kadir Has Üniversitesi – Yavuz Ali Oğuz & Özgür Borazan & Levent Örge & Savrun Kanay – 7.00,63 sn. / 6 Puan
  2. Koç Üniversitesi – Abdullah Salih Budan & Yusuf Yener Karaca & Kaan Kanlı & Caner Çelik
  3. Boğaziçi Üniversitesi – Emre Endeş & Sergen Haydın & Murat Yıldız & Umut Ulaş Tarhan – Bitiremedi / Puan alamadı

Deniz Küreği Erkekler 4x+ (Dört Çifte Dümencili) – 1.000 metre

14495275_10154657903439216_3660833753515878256_n

1. Etapta rakiplerine 1.45,05 sn. dereceyle birinciliği bırakmayan Beşiktaş sporcuları Murat Tunalı, Yaman Koç, Güvenç Uzun, Ahmet Taha Andırmak ve Ahmet Çakal (Dümenci) 1.49,54 dereceyle 2. Etapta da birinci gelerek Final yarışlarında favori olacaklarını herkese gösterdi.

2. Etap Deniz Küreği Erkekler Dört Çifte Dümencili yarışı şu şekilde sonuçlandı:

  1. Beşiktaş – Murat Tunalı & Yaman Koç & Güvenç Uzun & Ahmet Taha Andırmak & Ahmet Çakal (Dümenci) – 1.49,54 sn. / 6 Puan
  2. Altınboynuz ‘A’ – Emin Nurgör & Fırat Fırat & Bülent İsmail Özcömert & Erdal Çoban & Nurhayat Taşkıran (Dümenci) – 1.55,53 sn. / 5 Puan
  3. İznik Spor – Ahmet Yılmaz & Bartu Bayram & Murat Basan & Burak Cinal & Kudret Şahan Demir (Dümenci) – 2.01,53 / Puan alamadı
  4. Ferdi Karma Sporcular ‘A’ – Berkay Temizkan – Gökay Temizkan – İzzet Fatih Çetinkaya – Osmanberk Çelik – Doğanay Cin (dümenci) – 2.08,89 sn. / Puan alamadı
  5. Altınboynuz ‘B’ – Mursab Turan & Koray Cuha & Serhat Telli & Ali Karataş & Ayşegül Öcal (Dümenci) – 2.12,39 sn. / Puan alamadı
  6. Ferdi Karma Sporcular ‘B’ – Mert Van & Sedat Obalı & Gökhan Alpertunga & Zafer Ergüven & İsmet Çardaklı (Dümenci) – 2.24,17 sn. / Puan alamadı