turkiye_kurek_federasyonu_baskani_ilhami_issevenDeğerli Kürek Ailesi,

9-10 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Haliç kıyılarında Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türkiye Kürek Federasyonu işbirliği ile çok kısa zamanda Uluslararası Balkan Kürek Şampiyonası’nı gerçekleştirdik. Şampiyonaya gelen Balkan ülkelerinin takdirini kazandık ve hepsi ülkemizden mutlu bir şekilde ayrılırken bizi övgüyle tebrik ettiler.

Yarışmaya katılan gençlerimiz ve yıldızlarımız bu şampiyonada yüzümüzü güldürmüştür. Sporcularımız dört kez bayrağımızı göndere çektirmiş ve İstiklal marşımızı söyletmişlerdir ve bugüne kadar gerçekleştirilen Balkan Kürek Yarışları’ndan bu yıl en çok madalyayı ülkemize kazandırmışlar, bizleri onurlandırmış ve gelecek için umutlandırmıştır.

Kulüplerimize, antrenörlerimize ve bu organizasyonda başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesine, ayrıca destekleri olan tüm kuruluşlara, emeği geçen ve canla başla çalışan organizasyon kurulumuza, merkez hakem kurulumuza, görev yapan tüm hakemlerimize şahsım ve yönetim kurulumuz adına şükranlarımızı sunarım.

Balkan yarışları hazırlığı aşamasında karşılaştığımız ve çeşitli dedikodulara mahal vermemek için üzülerek sizinle paylaşmak istediğim bir konuyu açıklıyorum.

FISA hakemlerimiz HALİL YILMAZTÜRK ve MUSTAFA KEMAL RUHİ önceden meşru mazeret bildirerek yarışmalarda görev alamamışlardır.

Ayrıca bu yarışlarda FISA hakemlerimizden ALİ FEZA TUNÇ, ETEM DERMAN, BURÇE SAYGEL ve GÖKÇE DENİZ görev almak istememişler ve mazeret bildirerek yurt dışından hakem çağırmamıza neden olmuşlardır. Bu hakemlerimiz Balkan Şampiyonası için davet edilmişlerdir ancak birlikte hareket ederek mazeret bildirip utanç verici bir durum sergilemişlerdir.

Haliç’te yapılan Balkan Kürek Şampiyonası ülkemizi, milletimizi, bayrağımızı, sporumuzu temsil eden bir yarış organizasyonudur. Bu bilinç içinde olmayan bu arkadaşları KINIYORUZ. Bu durum Kürek Sporuna ve Federasyonumuza yapılan büyük bir ayıp ve saygısızlıktır.

Saygı ve sevgilerimizle,

İlhami İŞSEVEN
Federasyon Başkanı

Not: Tüm detaylar araştırıldıktan sonra bu görüşü sizlerle paylaşmış bulunmaktayız.