Son bir yıldır kürek sporuna merak sardım. Bu öyle bir merak oldu ki bende onunla yatıp onunla kalkıyorum. Sosyal medya hesapları yönetiyor, web sitesi kuruyor, neredeyse tüm etkinliklere katılıp fotoğraf çekiyorum. Yarışları alt seviyedeki bilgi dağarcığımla yorumlamaya çalışıp insanlara anlatmaya çalışıyorum. Tabi hep naçizane…..

Tüm bu çalışmalar yetmedi bir Fenerbahçe taraftarı olarak da Fatih Şube Başkanı Yahya Uğur liderliğinde ve değerli dostum Fatih Yerşen yönetiminde Zeytinburnu Fenerbahçe Temsilciliği olarak, Hedef Bir Milyon Üye kapsamında Fenerbahçe taraftarlarını örgütlemeye çalışıyor, dolayısıyla spora daha çok destek verilmesi için bazı küçük adımlar da atıyor, atmaya devam edeceğiz.

Spora destek amaçlı kurulmuş bu tip sivil toplum örgütlerinin bir araya gelmeleri genellikle oteller yada futbol trübünlerinde oluyor. Geçtiğimiz yıl Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası için katıldığım bir toplantıda Fenerbahçe taraftarı olarak şampiyonaya gidip izlemeyi ve belki de müsabakalar sonrasında toplantı yapmayı teklif ettim. Başta Yahya Uğur olmak üzere tüm üyelerden olumlu yanıt aldım. Ancak yine geçtiğimiz yıl aynı tarihlere denk gelen Fenerbahçe Sen Çok Yaşat kan bağış kampanyası çalışmalarının çakışması, bu etkinliğe birlikte katılmamızı engelledi.

Taraftar örgütleri amatör branşların etkinliklerine daha sık katılmalı. Buluşma yerlerimiz, konuşma ve tartışma alanlarımız buralarda veya çevresinde olmalı. 5 yıldızlı otellerin toplantı salonlarında veya sadece futbol türibünü buluşmalarında ortaya atılan spora destek bulma fikirlerinin eksik kalacağı düşüncesindeyim.

Kürek sporu bu toplantılara en güzel ortam!

Kürek branşında bende varım diyen kulüplerin, taraftar örgütlerini 2017 yılında yapılacak Kürek etkinliklerine katılmaya ve bu ortamlarda toplanmaya davet ediyorum.

Türkiye Kürek Federasyonu 2017 Faaliyet Programı.