kurek_romantizm

Birçok genç deniz kenarında manzara seyrederken açıktan geçen kiklerin güzelliğinden etkilenerek kürek sporuna başlamıştır. Sakin bir denizde suyun üzerinde süzülerek giden tekneleri izlerken hissettiklerinizi bir düşünün. Bu manzara her zaman insanın içinde romantik duyguları kabartmaya yeter gerçekten.

Bu manzaradan etkilenen ve kürek sporuna başlayan gençlerin birçoğu ise daha ilk antrenmanda pes eder. Çünkü kafalarındaki o romantik manzara ilk antrenmandaki idman ile kafalarından bir anda uçup gitmiştir. Ancak, gittikçe ağırlaşan idmanlara sabredip de, tekneye çıkan bir genç zamanla o kafalarındaki manzarayı gittikçe yeniden hissetmeye başlar.

Birçok kürek parkuru gerçekten inanılmaz güzel manzaralara sahiptir. O manzaraya ayrıca süzülerek giden kikler ayrı bir güzellik her zaman katmıştır. Sadece yurtdışında değil, ülkemizde de birçok parkur çok güzeldir. Hele geçmişte boğazda kürek çekmişseniz, kürek romantizminin ne demek olduğunu çok iyi bilirsiniz. Güneş batarken,  çoğunlukla güneş doğarken veya bazen idman sırasında yanınızda beliren yunuslar ile yapılan idmanlardaki romantik duygular, idmandan gelen yorgunluğun üzerinden her zaman gelmiştir.

Evet, birçok zamanlar kürek sporu ağır spordur ama romantik bir spor olduğunu da unutmamak gerekir. Birçok sporcuyu kendine sımsıkı bağlayan bağ bence bu romantizmdir.