Herşey 19 Mayıs 2016 tarihinde Maltepe sahilinde yapılan Gençlik ve Spor Bayramı Yarışlarını izlemeye gittiğimde başladı. Yarışları izleyip ofise geldiğimde Facebook’ta kurulmuş kürek sporuyla alakalı tüm hayran sayfalarına ve gruplara üye oldum. Ancak 300-500 kişiyi geçmeyen sayfaların yetersiz olması ve yarışlara olan ilginin az olması beni çok rahatsız etmişti. Toplum Kürek sporuna yeterli ilgiyi göstermiyordu. Henüz bu çok önemli kürek Sporunu yeni öğrenmeme rağmen benimde mutlaka birşeyler yapmam gerekir hissine kapılmıştım.

En nihayetinde bir grup kurmaya karar verdim. Kürek Sporu Sevenler Facebook Grubu. gruba kısa zamanda sporcular, antrenörler, kulüp yöneticileri ilgi göstermeye başladı. Bu seferde bu sorumluluk ağır gelmeye başladı. Öyle ya, onca başarılı spor camiasına karşı iyi işler yapmak gerekiyordu. Nitekim grafiker olmamın avantajıyla sporcuların, yarışların tanıtımlarını yapmaya başladım. Oldukça ilgi gördü ve  grup sayfası bu yazıyı yazdığım günlerde yaklaşık 12.500 kişiye ulaştı.

Hala bir eksik vardı…

Spor Medyası yeterli derecede yüksek başarılar göstermiş sporcularımıza gazetelerinde veya web sitelerinde yer vermiyor verseler bile yanlış haberler yazıyor, hatalı fotoğraflar kullanıyorlardı. Bu duruma da bir çare gerekiyordu…

Çare basit! Kendi haber sayfanı kendin yap.

Kürek Federasyonu ve TMOK (Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi) Yönetim Kurulu eski üyesi, TMOK Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarişması Organizasyon Komitesi Başkan Yardımcısı Sn. Gürsel Şen’in büyük katkıları oldu. Kürek sporu ile alakalı terimleri tek tek anlatıyor, hatalı yazılarımda uyarıyor ve nihayetinde Kürek Zamanı internet sitesini kurmak istediğimde beni yüreklendirip destek oluyordu. Eski kürek sporcusu Gürsel abinin bu spora düşkünlüğü ve herdaim desteği sayesinde bu günlere kadar geldik.

Yine, eski Milli ve Fenerbahçe Kürek sporcusu, Ulusal Hakem Sn. Derya Dağaşan’ın çok desteği oldu. Amerika’da yaşamasına rağmen canlı bağlantılar yapıyor, yazıyor ve Kürek sporu ile ilgili yapacaklarımız konusunda beni yüreklendiriyordu. Harika yazılar yazan Derya Hn.’da web sitemizde köşe yazıları ile katkıda bulunacağı müjdesini buradan vermek isterim.

Son bir yıl içinde yurt içinde yapılan hiçbir yarışı kaçırmadan fotoğraflar çekip facebook’ta yarışların herkes tarafından duyulması için çaba sarf ettim ve şimdi Kürek Zamanı Haber Magazin sayfasında çalışmalarıma devam edeceğim.

Tüm spor camiasına ve özellikle Kürek sporuna ilgi duyan arkadaşlara selam eder, yeni web sitemiz Kürek Zamanı‘nın hayırlı ve uğurlu gelmesini dilerim.

Okan Pamay
Kürek Rowing